Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Radosny chłopiec i napis PCPR w Sieradzu
  • Dłonie odciśnięte kolorową farbą z elementami radosnymi przypominające wiosenną łąkę oraz logo PCPR.
  • Loga Centrum Usług Społecznych.

Aktualności

Informacja dla studentów !

Rozmiar czcionki:

Informacja dla studentów !

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przypomina, że z dniem 3 września 2018r. rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie kosztów nauki w roku akademickim 2018/2019, w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”, Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

O dofinansowanie mogą ubiegać się studenci lub doktoranci posiadający umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności, odbywający naukę w szkole wyższej, szkole policealnej lub kolegium albo mający otwarty przewód doktorski poza studiami doktoranckimi.

W ramach Modułu II ze środków PFRON można uzyskać dofinansowanie lub refundację kosztów opłaty za naukę (czesne), dodatku na pokrycie kosztów kształcenia lub dodatku za uiszczenie opłaty za przeprowadzenie przewodu doktorskiego.

         Z treścią programu, w tym z warunkami uczestnictwa w module II można zapoznać się pod adresem https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/aktywny-samorzad/.

Druki wniosków obowiązujące w bieżącym roku są dostępne
w zakładce – dokumenty do pobrania – Aktywny samorząd.