Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Radosny chłopiec i napis PCPR w Sieradzu
  • Dłonie odciśnięte kolorową farbą z elementami radosnymi przypominające wiosenną łąkę oraz logo PCPR.
  • Loga Centrum Usług Społecznych.

Aktualności

Zajęcia z dietetykiem i instruktorem sportu

Rozmiar czcionki:

We wtorek (04.09) w Starostwie Powiatowym w Sieradzu odbyły się zajęcia z dietetykiem i instruktorem sportu. Spotkanie dedykowane było dla osób niepełnosprawnych oraz seniorów powyżej 60 roku życia.

Kilkudziesięciu uczestników mogło dowiedzieć się wielu szczegółów na temat rodzajów aktywności fizycznej w wieku dojrzałym, o jej wskazaniach i przeciwwskazaniach a także zapoznać się z piramidą aktywności, zaletach Nordic Walking oraz aktualnych zaleceniach lekarzy i WHO.

Spotkanie dotyczyło również zasad zbilansowanej diety dla seniorów oraz dla osób po chorobie nowotworowej, zaprezentowano sposoby właściwego obliczania własnego zapotrzebowania energetycznego, poruszano kwestie witamin a także podano przykładowy jadłospis zdrowego żywienia.

Zajęcia prowadziła Agnieszka Sulikowska instruktor sportu i rekreacji ruchowej oraz edukator żywieniowy i instruktor Nordic Walking.

 

Materiały do pobrania: ABC dla zdrowia


 

 

W najbliższy czwartek tj. 6 września o godzinie 15:00, w sali gimnastycznej II LO im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu odbędą się zajęcia praktyczne związane z aktywnością fizyczną dla osób z niepełnosprawnością oraz seniorów.

Uczestnicy pod nadzorem instruktora będą mogli nauczyć się jak prawidłowo wykonywać lekką gimnastykę, dostosowaną do ich możliwości i stanu zdrowia.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Warsztaty są realizowane w ramach Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Sieradzkim na lata 2014-2020.