Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Radosny chłopiec i napis PCPR w Sieradzu
  • Dłonie odciśnięte kolorową farbą z elementami radosnymi przypominające wiosenną łąkę oraz logo PCPR.
  • Loga Centrum Usług Społecznych.

Aktualności

“W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Rozmiar czcionki:

     Nie ważne ile mamy lat. Na ćwiczenia i zmianę sposobu żywienia nigdy nie jest za późno. Według WHO wystarczy poświęcić 20 min. dziennie na aktywność ruchową, aby polepszyć swoją kondycję i samopoczucie. To nie muszą być zajęcia w profesjonalnym klubie fitness. Spacer z psem czy dotarcie do pracy pieszo, w zupełności wystarczą. Również to, jak się odżywiamy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie; "Jesteś tym, co jesz". Wyeliminowanie z diety białego cukru, nadmiaru soli czy sztucznych, przetworzonych produktów spowoduje, że nasz organizm będzie lepiej funkcjonował.

     Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu zorganizowało warsztaty z dietetykiem i instruktorem sportu. Spotkanie dedykowane było dla osób niepełnosprawnych oraz seniorów powyżej 60 roku życia. Najpierw odbył się wykład dotyczący rodzajów aktywności fizycznej oraz zasad zdrowego żywienia. Potem przyszła pora na część praktyczną, czyli zajęcia ruchowe pod okiem profesjonalisty.

Całe warsztaty poprowadziła Agnieszka Sulikowska instruktor sportu i rekreacji ruchowej oraz edukator żywieniowy i instruktor Nordic Walking.

- Mam nadzieje, że te warsztaty przyniosły zamierzony skutek i osoby w nich uczestniczące "zaraziły się" sympatią do aktywności fizycznej. Na spotkaniu pani instruktor świetnie wyjaśniła, jakie ćwiczenia mogą wykonywać osoby w danym wielu lub z niepełnosprawnością, a do tego odbyły się zajęcia praktyczne. Myślę, że każdy znalazł tam coś dla siebie - mówi Krystyna Marcińczak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, organizator warsztatów.

Spotkanie przygotowano w ramach Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Sieradzkim na lata 2014-2020.

12 13 14 15 16 17 19 20 21 22 25 27