Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Radosny chłopiec i napis PCPR w Sieradzu
  • Radosna dziewczynka na tle zielonej trawy i drzew oraz logo PCPR z informacjami adresowymi PCPR.
  • Loga Centrum Usług Społecznych.

Aktualności

Spotkanie edukacyjne "Porozumienia bez Przemocy" ...

Rozmiar czcionki:

    W dniu 8 października 2019 roku, w sali 113, w budynku Starostwa Powiatowego w Sieradzu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu zorganizowało spotkanie edukacyjne wprowadzające do Porozumienia bez Przemocy jako wsparcie programów służących działaniom profilaktycznym w zakresie promowania i wdrażania prawidłowych metod wychowawczych.

Program spotkania opierał się na idei NVC, która sprzyja budowaniu głębokich relacji z poszanowaniem potrzeb wszystkich członków rodziny. Uczestnicy spotkania edukacyjnego w oparciu o przykłady realnych sytuacji mieli okazję wzmocnić swoje kompetencje w aspekcie m.in stylu porozumiewania się, kontaktu z dzieckiem przez rozmowę, rozpoznawania uczuć oraz potrzeb we wzajemnym kontakcie, radzenia sobie z emocjami takimi, jak złość, poczucie winy czy wstyd, dbania o potrzeby, rozwijania empatii wobec siebie i drugiej osoby oraz postepowania w sytuacji konfliktu.
Spotkanie prowadziły Iza Nowaczyk i Beata Moczkowska - trenerki i mediatorki, współzałożycielki łódzkiej Fundacji 4 KROKI (www.4kroki.org).
W spotkaniu uczestniczyli pracownicy pomocy społecznej, w szczególności asystenci rodziny, koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej, pracownicy socjalni oraz rodziny zastępcze z terenu powiatu sieradzkiego.

                      1 2 3 4