Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Radosny chłopiec i napis PCPR w Sieradzu
  • Dłonie odciśnięte kolorową farbą z elementami radosnymi przypominające wiosenną łąkę oraz logo PCPR.
  • Loga Centrum Usług Społecznych.

Szkolenia dla Opiekunów Faktycznych Osób Niesamodzielnych w ramach Centrum Usług Społecznych w Powiecie Sieradzkim.

Rozmiar czcionki:

     Od 22 lipca rozpoczęły się szkolenia dla Opiekunów Faktycznych Osób Niesamodzielnych w ramach projektu Centrum Usług Społecznych w Powiecie Sieradzkim. Uczestnikami szkoleń są opiekunowie faktyczni osób niesamodzielnych, którzy są uczestnikami projektu.

Celem szkoleń jest zwiększenie umiejętności i wiedzy oraz zapewnienie wsparcia opiekunom faktycznym sprawującym opiekę nad osobą niesamodzielną. Zakres szkoleń dotyczy m.in. prawa medycznego, udzielania pierwszej pomocy, opieki nad przewlekle chorym, form wsparcia dla opiekuna, omówienie zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych. Szkolenia prowadzone są w 4 grupach szkoleniowych po 5 uczestników. Łącznie dla wszystkich grup odbędzie się 100 godzin szkolenia. W późniejszym terminie odbędą się szkolenia indywidualne w miejscu sprawowania opieki nad osobami niesamodzielnymi po 6 godzin na jednego opiekuna.

1 2 3 4