- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 302
W dniu 31 marca 2025 roku w Starostwie Powiatowym w Sieradzu odbyło się Spotkanie Partnerów Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej w Powiecie Sieradzkim na lata 2023-2030, w trakcie którego podsumowano realizację zadań za rok ubiegły oraz omówiono zadania przewidziane w harmonogramie Programu na rok 2025.
W konsultacjach wzięły udział 23 osoby, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznych, zespołów interdyscyplinarnych, placówek oświatowych, Policji, Sądu Rejonowego w Sieradzu i miejskich/gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych z terenu powiatu sieradzkiego.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 392
Czytaj więcej: Literatura wspierająca samoakceptację – rekomendacje od WannaBeME i PBP Sieradz
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 470
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 615
Dziś zespół WannaBeME chce podzielić się kilkoma ważnymi informacjami o samoakceptacji i zdrowiu psychicznym. Te tematy dotyczą każdego z nas, a świadoma troska o siebie może znacząco poprawić jakość życia.
Czym jest samoakceptacja?
Każdy z nas posiada dwie perspektywy na własną osobę:
✅ Ja realne – to nasze rzeczywiste cechy, umiejętności, wygląd i zachowanie tu i teraz. To, jacy faktycznie jesteśmy, a nie tylko jacy chcielibyśmy być. Ja realne obejmuje zarówno nasze mocne strony, jak i wady, niedoskonałości czy słabości.
✅ Ja idealne – to obraz siebie, do którego dążymy. Obejmuje nasze aspiracje, wartości, cele oraz przekonania o tym, kim chcielibyśmy się stać. Może być kształtowane przez nasze własne pragnienia, ale również przez wpływy zewnętrzne – np. oczekiwania społeczne, media czy opinie bliskich.
Samoakceptacja to nie tylko polubienie siebie, ale przede wszystkim odnalezienie równowagi między „ja realnym” – czyli tym, kim jesteśmy teraz – a „ja idealnym” – tym, kim chcielibyśmy być. To proces, w którym uczymy się doceniać siebie takimi, jakimi jesteśmy, nie rezygnując jednocześnie z rozwoju.