Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Radosny chłopiec i napis PCPR w Sieradzu
  • Radosna dziewczynka na tle zielonej trawy i drzew oraz logo PCPR z informacjami adresowymi PCPR.
  • Loga Centrum Usług Społecznych.
  • Regionalny interwencyjny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży pogadajmy
  • Napis w zielonym kolorze Centrm dla Rodziny

Polecenie Wojewody Łódzkiego w sprawie kart parkingowych i legitymacji osób niepełnosprawnych

Na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374), Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński poleca:

1) przyjmować i rozpatrywać przez przewodniczących powiatowych zespołów do spraw orzekania o niepełnosprawności wnioski o wydanie karty parkingowej opatrzone własnoręcznym podpisem wnioskodawców (bez realizacji wymogu własnoręcznego podpisania wniosku w obecności przewodniczącego zespołu w siedzibie zespołu);

2) doręczać karty parkingowe oraz legitymacje dokumentujące niepełnosprawność albo stopień niepełnosprawności, za zgodą osób niepełnosprawnych, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru przez operatora pocztowego, zgodnie z zasadami określonymi w przepisach Kodeksu postępowania administracyjnego (w wyłączeniem obowiązku osobistego odbioru karty lub legitymacji w siedzibie powiatowego zespołu).

Tekst polecenia Wojewody: Wojewoda Łódzki - polecenie z dnia 02.04.2020 r.

Ogłoszenie w sprawie wyłączenia PZON w Sieradzu z bezpośredniej obsługi interesantów

UWAGA!!!

W związku z aktualną sytuacją w kraju związaną z epidemią wirusem COVID-19 Przewodniczący Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Sieradzu informuje, że na mocy Zarządzenia Nr 10/2020 Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu z dnia 30 marca 2020 r. w sprawie przeciwdziałania rozpowszechniania się wirusa COVID-19 wśród interesantów Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Sieradzu w okresie od dnia 30 marca 2020 r. do odwołania –  wyłączona zostaje bezpośrednia obsługa interesantów Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Sieradzu w zakresie:

1.  Postępowań w sprawie wydania orzeczenia o niepełnosprawności / o stopniu niepełnosprawności / o wskazaniach do ulg i uprawnień;
2.  Wydawania legitymacji dokumentujących niepełnosprawność / stopień niepełnosprawności;
3.  Wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych i placówek;
4.  Przyjmowania skarg i wniosków;
5.  Wydawania zaświadczeń o podstawie zaliczenia do stopnia niepełnosprawności.

Pod numerami telefonicznymi instytucji: 43 822 03 69 lub 501 690 614 można uzyskać szczegółowe informacje na temat funkcjonowania jednostki.

Jeżeli sprawa nie jest terminowa lub termin jej realizacji jest instrukcyjny – odłóżcie Państwo jej załatwienie na później. Jeśli jednak sprawa jest pilna i wymaga złożenia stosownych dokumentów można to zrobić za pośrednictwem poczty lub firmy kurierskiej, w takim przypadku przesyłki i listy pocztowe proszę kierować na adres:

Powiatowy Zespół
do Spraw Orzekania
o Niepełnosprawności
Plac Wójewódzki 3
98-200 Sieradz

Prosimy o rozwagę i odpowiedzialne działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa.

Dane teleadresowe jednostki:

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Sieradzu
Plac Wójewódzki 3
98-200 Sieradz

tel. 43 822 03 69 lub 501690614

@: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www: pcprsieradz.pl/powiatowy-zespol-do-spraw-orzekania-o-niepelnosprawnosci

Odwołanie zaplanowanych posiedzeń składów orzekających - PZON w Sieradzu

W związku z podjęciem Zarządzenia Nr 8/2020 Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu z dnia 17 marca 2020 r. w sprawie przeciwdziałania rozpowszechniania się wirusa COVID-19 wśród interesantów Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Sieradzu informuję, że zostały odwołane wszelkie zaplanowane posiedzenia składów orzekających w sprawie o wydanie: orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, orzeczenia o wskazaniach do ulg i uprawnień, przewidziane w okresie od dnia 17 marca 2020 r. do dnia 27 marca 2020 r. O nowych terminach rozpatrzenia spraw pracownicy Zespołu poinformują osoby zainteresowane niezwłocznie po wznowieniu procesu orzekania.

Za utrudnienia przepraszamy.

Jednocześnie ponownie apelujemy do wszystkich zainteresowanych o ograniczenie wizyt w Zespole do niezbędnego minimum celem załatwiania spraw urzędowych. Prosimy o kontakt telefoniczny celem ustalenia konieczności takiej wizyty - numer 43 822 03 69. Priorytetem dla Nas powinno być zagwarantowanie bezpieczeństwa dla wszystkich w tym trudnym okresie. O ile to możliwe pozostańmy w domu.

Przewodniczący Zespołu - Mariusz Gorczyca

Ważna informacja - Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Sieradzu

UWAGA!!!

W związku z aktualną sytuacją w kraju związaną z epidemią wirusem COVID-19 Przewodniczący Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Sieradzu zwraca się z apelem do wszystkich zainteresowanych o ograniczenie wizyt w Zespole do niezbędnego minimum celem załatwiania spraw urzędowych związanych z: orzekaniem o niepełnosprawności / stopniu niepełnosprawności, uzyskaniem legitymacji dokumentujących niepełnosprawność / stopień niepełnosprawności oraz kart parkingowych.

Zalecamy kontakt telefoniczny pod numerem 43 822 03 69 celem uzyskania szczegółowych informacji na temat funkcjonowania jednostki oraz ustalenia, czy kontakt osobisty celem załatwienia powyższych spraw przez poszczególne osoby jest konieczny.

Część spraw można załatwić za pośrednictwem poczty, w takim przypadku przesyłki i listy pocztowe proszę kierować na adres:

Powiatowy Zespół
do Spraw Orzekania
o Niepełnosprawności
Plac Wójewódzki 3
98-200 Sieradz

Jeżeli sprawa nie jest terminowa lub termin jej realizacji jest instrukcyjny – odłóżcie Państwo jej załatwienie na później. Jeśli jednak sprawa jest pilna i wymaga wizyty w urzędzie – prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 43 822 03 69  celem omówienia szczegółów ewentualnej wizyty.

Uwaga!

W siedzibie Zespołu wprowadzone zostają ograniczenia w dostępie do pomieszczeń. Z dostępu dla osób zainteresowanych wyłączona zostaje poczekalnia oraz sekretariat. Obsługa odbywa się poprzez drzwi wejściowe do siedziby. Proszę o stosowanie się do poleceń pracowników obsługi Zespołu dotyczących procesu Państwa obsługi oraz informacji podanych na stronach Ministerstwa Cyfryzacji oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Biorąc pod uwagę rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa, apeluję do Państwa o rozwagę w kontaktach z Powiatowym Zespołem do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Sieradzu w celu minimalizacji ryzyka mogącego powstać zarówno dla Państwa, jak i pełniących swoje obowiązki pracowników obsługi administracyjnej Zespołu.

Prosimy o rozwagę i odpowiedzialne działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa.

 

Dane teleadresowe jednostki:

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Sieradzu
Plac Wójewódzki 3
98-200 Sieradz

tel. 43 822 03 69

@: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www: pcprsieradz.pl/powiatowy-zespol-do-spraw-orzekania-o-niepelnosprawnosci

Zaproszenie do współpracy lekarzy specjalistów

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Sieradzu zaprasza do współpracy w zakresie orzekania o niepełnosprawności oraz o stopniu niepełnosprawności lekarzy specjalistów w dziedzinie:

    • neurologii,
    • neurologii dziecięcej,
    • psychiatrii,
    • psychiatrii dziecięcej,
    • laryngologii,
    • okulistyki,
    • reumatologii,
    • pediatrii,
    • chorób wewnętrznych.

Czytaj więcej: Zaproszenie do współpracy lekarzy specjalistów