Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Radosny chłopiec i napis PCPR w Sieradzu
  • Dłonie odciśnięte kolorową farbą z elementami radosnymi przypominające wiosenną łąkę oraz logo PCPR.
  • Loga Centrum Usług Społecznych.

Z asystentem możesz wiele!

Rozmiar czcionki:

Myślisz, że nie możesz? Myślisz, że masz ograniczenia? Prawda! Tylko kto ich nie ma?
Ważne co robisz by łamać swoje bariery.

W przypadku niepełnosprawności twoim "lodołamaczem" może być Asystent.

     Jeśli potrzebujesz wsparcia w samodzielnym funkcjonowaniu, jeśli chcesz żyć aktywnie, Asystent jest tą osobą, która wesprze w dotarciu do tego celu. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu jako realizator projektu „Centrum Usług Społecznych w Powiecie Sieradzkim", realizuje usługę Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej. Jest ona odpowiedzią na potrzeby niepełnosprawnych mieszkańców powiatu sieradzkiego. Asystent to nie tylko pomoc w czynnościach dnia codziennego, to również wparcie w korzystaniu z milszej strony życia, to wsparcie podczas zajęć sportowych, rekreacyjnych oraz różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych. Przykładem może być realizowane wsparcie przez naszych Asystentów. Uczestnicy mogą korzystać z miejsc rekreacji ruchowej, wyjść do kawiarni, kina. Asystenci towarzyszyli w ostatnim czasie podczas seansu filmowego z audio deskrypcją, dla osób niewidomych, w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu oraz w trakcie meczu Polski z Francją w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów. Osoby podejmujące współpracę z Asystentem regularnie korzystają z miejsc aktywności sportowej oraz kulturalnej.

pdf

     Osoby zainteresowane wsparciem Asystenta Osobistego zapraszamy do kontaktu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu, Plac Wojewódzki 3, pok. nr 209 i 408, telefon 43 827 18 07.

1 2 3 4 5

6 7 8 9 11

12 13 14 16 17